Aloes Forever w kosmetyce

  • aloes kosmetyki
    aloes kosmetyki

Aloes to roślina o wyjątkowych właściwościach leczniczych, jest szeroko wykorzystywana w przemyśle farmaceutycznym, jest również znakomitym surowcem dla przemysłu kosmetycznego.

Z miąższu liścia wyrabia się kremy, balsamy, mleczka, emulsje, żele, toniki, mydła oraz maseczki. Tak szeroka gama możliwości wytwórczych wynika bezpośrednio z wcześniej już opisanej wartości związków czynnych, jak również witamin, soli mineralnych, białek.

 

Nie tylko współcześni kosmetolodzy doceniaja Aloe Vera jako cudowny surowiec. Sięgając do starożytności, dowiadujemy się, iż wspaniałe własności lecznicze znali m.in.Egipcjanie, dla których Aloes Vera był również symbolem religijnym i medycznym. Legenda głosi, że aloes używała również Kleopatra. Pudrowała nim oczy , by nadać im niepowtarzalnego blasku, sok aloesowy dodawała do kąpieli, by nadać skórze jędrności, gładkości, a Grecy i Rzymianie używali aloes vera pzreciw wypadaniu włośow. W Afryce natomiast tubylcy wykorzystywali miąższ aloe vera do mycia ciała i włosów, dzięki czemu ich skóra była lśniąca i elastyczna nawet w starszym wieku. Wynikało to z faktu, iż aloes zabezpiecza skórę pzred promieniami słonecznymi, zmniejszając tym samym powstawanie zmarszczek. Myśliwi z kolei smarowali aloesem ciało, co zmniejszało pocenie i eliminowało zapach ludzkiej skóry, dzięki czemu polowania w buszu były owocniejsze. Zwierzyna nie wyczuwała obecności człowieka. Na Filipinach i Hawajach mieszano miąższ aloesu z winem, a powastały w ten sposób tonik wykorzystywano do nacierania skóry głowy w celu zapobiegania wypadaniu włosów.

 

Badania współczesne w laboaratoriach potwierdziły wszystkie ww właściwości, a to z racji tego, iż aloes działa przede wszystkim bakteriobójczo i tę właściwość wykorzystuje z powodzeniem pzremysł farmaceutyczno-kosmetycznydo produkcji preparatów leczących zmiany skórne, np.trądzik. Czynnik pH aloesu jest zbliżony do pH skóry, co czyni go uniwersalnym środkiem kosmetycznym. Głęboko wnika w skórę, daje doskonałe efekty odżywcze, nawilżające, znakomicie poprawia mikrokrążenie, co daję dość szybkie efekty odmłodzenia.

Aloes ujędrnia skóre, cera ulega odmłodzeniu, a zmarszki wodocznie się spłycają już po kilku tygodniach. Jest to działanie związane z obecnością związków pobudzających organizm do produkcji własnego kolagenu, oraz dostarcza substancji takich, aby nasz organizm miał z czego ten kolagen produkowac. Roślina ta zalicza się do tzw.adaptogenów, czyli przystosowuje się do różnego rodzaju skóry.

Można bowiem nią leczyć:

  • skórę spierzchniętą
  • zaczerwienioną
  • z trądzikiem
  • z rozstępami
  • oparzeniami
  • bliznami

a nawet znamionami poporodowymi lub starczymi

Szampony również mogą powstawać z aloe vera, zawiera naturalne substancje znakomicie myjące, mało się pieni, a głęboko oczyszcza skórę głowy, poprawia nawilżenie, nadaje włosom miękkość i blask. Nadaje się do włosów normalnych i tłustych, z łupieżem. Włosy są błyszczące i stają się mocniejsze. Potwierdzono również dermatologicznie korzystne właściwości w leczeniu łysienia i okresowego wypadania włosów.