Wakacyjne podróże, czas spędzony w ogrodzie, a także długie spacery w czasie lata sprawiają, że nasze włosy szybko stają się suche, łamliwe i wypłowiałe. Brak dostatecznej ochrony przyczynia się do znacznego pogorszenia się ich kondycji, dlatego niezbędne jest wprowadzenie prawidłowych nawyków pielęgnacyjnych oraz stosowanie odpowiednich kosmetyków zabezpieczających. Dowiedz się jak chronić włosy latem, aby zachowały swój piękny wygląd przez długi czas.

Zapewnij włosom nawilżenie

Aby zapobiegać zniszczeniu włosów w czasie lata, należy należy zapewnić im odpowiedni poziom nawilżenia. Regularne stosowanie odżywek oraz masek ułatwi zachowanie ich dobrej kondycji, ale ważne jest dobranie kosmetyków z odpowiednim składem. Jednym z silnie nawilżających składników jest aloes, dlatego warto włączyć go do swojej rutyny pielęgnacyjnej. Świetnie sprawdzą się nie tylko produkty aloesowe, takie jak szampon czy odżywka, ale też żel aloesowy, który można dodać do używanych przez nas kosmetyków.

Stosuj kosmetyki z filtrem UV

Kosmetyki, które zabezpieczą włosy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych to podstawa letniej pielęgnacji. Zapobiegną one przesuszeniu włosów, ochronią również kolor przed płowieniem. Produkty z filtrami UV należy nakładać nie tylko w czasie opalania się na plaży. Jest to niezbędne również w czasie długotrwałego przebywania na świeżym powietrzu, na przykład w czasie wykonywania prac w ogrodzie lub podczas spacerów w słoneczny dzień.

Noś nakrycie głowy

Żeby zapewnić włosom ochronę przed słońcem, warto również nosić nakrycie głowy. Doskonale sprawdzi się na przykład kapelusz, czapka z daszkiem czy teższampon aloesowy chusta. Dzięki temu zabezpieczymy nie tylko włosy, ale również ochronimy się przed udarem słonecznym. Jest to zatem najlepsze rozwiązanie w przypadku przebywania na świeżym powietrzu w czasie upalnych dni. Nie należy zapominać o stosowaniu kosmetyków z filtrem UV, które zabezpieczą wystające pasma.

Prawidłowo się odżywiaj

Niezwykle ważne jest również prawidłowe odżywianie, które wzmocni włosy od wewnątrz. Składniki odżywcze zawarte w pożywieniu sprawią, że włosy staną się mocniejsze i będą mniej podatne na uszkodzenia. Dlatego tak ważne jest spożywanie świeżych owoców i warzyw, a także produktów bogatych w cynk oraz krzem. Mikroelementy te wpływają bowiem na kondycję naszych włosów, zapewniając im piękny wygląd. Warto zatem sięgnąć po szparagi, orzechy nerkowca czy też płatki owsiane. Włączenie ich do diety ułatwi utrzymanie włosów w dobrej kondycji.

Zabezpieczaj włosy pływając

Zarówno kąpiel w morzu, jak i w basenie wywiera niekorzystne działanie na nasze włosy. Sól morska oraz chlor mają silnie przesuszające działanie, powodujące łamliwość oraz matowienie włosów. Stosując kosmetyki z ochroną przeciwsłoneczną należy pamiętać, aby nakładać je po każdej kąpieli w morzu czy też w basenie. W tym celu doskonale sprawdzi się mgiełka z filtrem UV, która ułatwi nakładanie preparatu. Natomiast po zakończeniu wypoczynku warto umyć włosy, aby pozbyć się pozostałości chloru bądź soli morskiej.