Firma Forever Living stworzyła specjalną kolekcję kosmetyków pielęgnacyjnych dla skóry o unikalnych, spersonalizowanych potrzebach. Są to takie kosmetyki jak peeling wygładzający, tonik normalizujący, krem pod oczy czy emulsja ochronna na dzień z filtrem SPF 20. Kosmetyki świetnie działają w połączeniu z innymi produktami marki Forever i mogą stanowić uzupełnienie innej linii kosmetyków tej marki w przypadku, gdy twoja skóra wymaga wyjątkowej pielęgnacji i któryś z jej aspektów jest wyjątkowo problematyczny. Wymienione produkty mają za zadanie zwalczać takie problemy jak nadmierna suchość skóry, podrażnienie spowodowane przebywaniem na słońcu, krostki, cienie pod oczami czy opuchnięcia.

Peeling wygładzający (smoothing exfoliator) delikatnie złuszcza martwy naskórek i zapewnia dogłębne oczyszczenie skóry. Jednocześnie peeling jest pozbawiony substancji chemicznych powodujących podrażnienia, dzięki czemu jest bardzo łagodny. Skóra jest oczyszczana przez drobne granulki jojoby, które wymiatają zanieczyszczenia z trudno dostępnych miejsc. W składzie peelingu znajdziemy także puder bambusowy, który odnawia skórę. Regularne stosowanie peelingu pozwala uzyskać efekt świeżej skóry pełnej blasku o  iście jedwabistej fakturze.

forever living targetted skin careTonik normalizujący (balancing toner) ma za zadanie unormować pH skóry zaraz po jej myciu, dzięki czemu widoczność porów jest znacznie zminimalizowana. Poza tym tonik działa kojąco, odświeżająco i nawilżająco. Naturalny skład toniki opiera się przede wszystkich na wykorzystaniu wyciągu z alg morskich czy ogórka. Wykorzystano także właściwości hialuronianu sodu oraz kwasu hialuronowego. Ten ostatni został wykorzystany ze względu na swoje niezwykłe działanie polegające na przyciągania wody. Efektem stosowania toniku jest poprawa kolorytu cery, zmiękczenie skóry i nadanie jej zdrowego blasku.

Krem pod oczy o działaniu pobudzającym (awakening eye cream) również został stworzony na bazie naturalnych, łagodnych dla skóry składników. Skóra pod oczami jest najdelikatniejsza, ale jednocześnie bardzo wymagająca, ponieważ to ona najbardziej odzwierciedla nasze zmęczenie i wiek. Jednym z najważniejszych składników kremu jest wyciąg z kory albicji jedwabistej. To właśnie dzięki temu składnikowi krem pod oczy nabiera właściwości „liftingujących”, przez co ma pozytywny wpływ na górne powieki z tendencją do opadania. Ogromny wpływ na skuteczność kremu mają także elementy białek (peptydy), które sprawiają, że skóra zachowuje jędrność i elastyczność.

Emulsja ochronna na dzień (protecting day lotion) przede wszystkim chroni skórę przed zewnętrznymi czynnikami dzięki SPF 20. Poza tym emulsja wykazuje właściwości nawilżające i odnawiające skórę. W składzie emulsji znajduje się ponad dwadzieścia składników pielęgnacyjnych. Są to takie składniki naturalne jak wyciąg z grzybów oraz arbuza. Wyciąg z arbuza jest źródłem przeciwutleniaczy, a poza tym zapobiega powstawaniu przebarwień spowodowanych szkodliwym wpływem słońca. Inne naturalne składniki takie jak aloes czy modrak abisyński również znalazły się w składzie emulsji.

© Uwaga opis autorski aloes-forever.eu - kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów produktów lub ich fragmentów zamieszczonych w sklepie aloes-forever.eu jest zabronione! Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.Jeden tekst naszego autorstwa kosztuje 10 000zł netto.