Według badań na zlecenie Procter & Gamble, stresujące sytuacje powodują, że zapach potu jest bardziej wyczuwalny, co niekorzystnie wpływa na kontakty z innymi ludźmi. Żeby temu zapobiec, należy zadbać o dobór odpowiednich produktów, które zmniejszą problem pocenia się. Jednym z nich są antyperspiranty, których bazę stanowią związki soli glinu, inaczej nazywane solami aluminium. Ich działanie polega na obkurczaniu i blokowaniu gruczołów potowych, co zapobiega poceniu się.

Warto jednak wiedzieć, że stosowanie antyperspirantów może być szkodliwe dla zdrowia. Mogą one ograniczać termoregulację ciała oraz możliwość usuwania toksyn. Badania naukowe dowodzą, że niektóre składniki antyperspirantów mogą przyczynić się do aloe ever shield aptekazaburzenia naturalnej flory bakteryjnej skóry. Istnieje również teoria, że sole aluminium przyczyniają się do powstawania ziarniaków w miejscu, w którym stosowany był szkodliwy kosmetyk.

Żeby zapobiec problemom zdrowotnym, warto sięgnąć po dezodorant bez aluminium, taki jak Aloe Ever-Shield od Forever. Jego działanie nie polega na zwężeniu ujść gruczołów potowych, dzięki czemu pocenie się nie jest całkowicie zablokowane. Produkt ten zmniejsza za to rozwój bakterii oraz drobnoustrojów, które odpowiedzialne są za powstawanie nieprzyjemnego zapachu. Dzięki temu nie będzie on wyczuwalny przez otoczenie, nawet podczas stresujących sytuacji.

Forever Aloe Ever-Shield to dezodorant w sztyfcie o delikatnym zapachu. Dzięki temu, że nie zawiera on potencjalnie szkodliwych składników, takich jak sole glinu, jest on bezpieczny dla zdrowia i łagodny dla skóry. Produkt ten zapewni uczucie świeżości i zapobiegnie powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. Może być on stosowany każdego dnia, nawet bezpośrednio po depilacji. Dodatkowym atutem tego dezodorantu jest fakt, że nie plami on ubrań.

© Uwaga opis autorski aloes-forever.eu - kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów produktów lub ich fragmentów zamieszczonych w sklepie aloes-forever.eu jest zabronione! Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.Jeden tekst naszego autorstwa kosztuje 10 000zł netto.